Widmark i Widłak napiszą wspólnie książkę

festiwal literatury dla dzieci w RabceW ostatnim dniu „Rabka Festival – Lato z książką: twórcze wakacje dla małych i dużych” ogłoszono rozpoczęcie polsko – szwedzkiego projektu literackiego. Popularni i kochani przez dzieci pisarze: Martin Widmark, autor bestsellerowej serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” oraz Wojciech Widłak, twórca „Pana Kuleczki” i „Wesołego Ryjka” napiszą wspólnie książkę.

Podczas festiwalu Autorzy napisali wspólny początek. Teraz każdy pojedzie do swojego domu i dopisze ciąg dalszy historii. W ten sposób powstaną dwie opowieści, które Wydawnictwo Zakamarki wyda w formie jednej książki. Mamy nadzieję, że ta sama książka ukaże się również  po szwedzku.

Napisany w Rabce początek książki zostanie w środę, 16 lipca opublikowany, wraz z regulaminem ogłoszonego konkursu,  na stronach internetowych www.zakamarki.pl i www.rabkafestival.pl . Młodzi czytelnicy (6-9 lat) będą mogli  samodzielne dokończyć opowieść. Główną nagrodą będzie wyjazd do muzeum literatury dla dzieci w Junibacken, gdzie miedzy innymi można zobaczyć wystawę o „Biurze Detektywistycznym Lassego i Mai”.

 

Posted in Bez kategorii.