zaproszenie

invitation / inbjudan

Wszystkich, małych i dużych, którzy lubią dobrą literaturę i chcą popróbować swoich sił w różnych dziedzinach sztuki, zapraszamy na festiwal  do Rabki – miasta dzieci.

festiwal literatury dla dzieci w RabceOdbędą się spotkania z ulubionymi autorami, między innymi  z autorem serii o biurze detektywistycznym Lassego i Mai, Martinem Widmarkiem oraz Wojciechem Widłakiem, twórcą uwielbianego przez dzieci Pana Kuleczki. Planujemy plenery malarskie, warsztaty aktorskie,  lalkarskie i  animacji filmowej, literackie gry terenowe oraz wyprawę w góry śladem bohaterów miejscowych legend.

W centrum Parku Zdrojowego zorganizowany zostanie kiermasz książek dla dzieci połączony z prezentacją  audiobooków i e-booków, tak, by każdy mógł sprawdzić, „jak to działa” . Wieczorami będziemy, wspólnie ze znanymi aktorami, czytać wybrane przez dzieci w plebiscycie książki.

Równolegle z programem dla dzieci, realizowany będzie program dla dorosłych, przygotowany  we współpracy  z  Ośrodkiem  Badań Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.  Prezentacje i warsztaty nauczą rodziców i opiekunów jak zainteresować dzieci książką, także elektroniczną, oraz  pokażą, w jaki sposób  dorosły może czerpać radość ze wspólnej rodzinnej  lektury.